امين و يک مقاله...

عشق حقیقی - عشق مجازی (قسمت اول).
نقل شده از روزنامه صدای عدالت- شماره ۲۷۴مورخ ۲۱ شهریور
«آوردن این مطالب در این وبلاگ به معنی تأیید آنها توسط من نیست- امین»


اکثر افرادی که بلوغ را پشت سر گذاشته اند میدانند که در آن دوران کمتر عشق بدون احساس جنسی مطرح می شود. گویی شروع بلوغ یک آگاهی و هشدار جدید را مطرح می کند. این هشدار و توجه با تغییرات فیزیولوژیکی و کار غدد جنسی همراه است. به عبارت بهتر اگر در هر انسانی این میل خاموش باشد آنگاه تصور عاشق شدن وی خنده دار است. تا حالا شما شنیده اید که آدمی عقیم راز و نیاز عاشقانه و شعرهای جانسوز بگوید و یا از جدایی معشوق بنالد پس می توان گفت: عشق و نیاز جنسی فعالیت کار غدد و هورمون های آن دو روی یک سکه هستند.
ویژگی این احساس: اولین ویژگی بزرگ این احساس این است که اخلاق و قانون نمی شناسد. نوجوان و جوان هم قصد شکستن آن دو را ندارد. بلکه این احساس ذاتاَ خودجوش و مرحله ای از رشد است.ویژگی دوم آن در این نکته است که رنگ و بوی این احساس در تمام زندگی و لحظات آن جاری است و در تمام انسان های سالم به وجود می آید.
ویژگی سوم این احساس این است که الهام دهنده در هر دختری است که رنگ در نیاز جنسی با خود دارد.
چرا این احساس رمانتیک و پنهانی می شود؟
اولین پاسخ این است که چون جامعه آن را نمی پذیرد. دیگر اینکه وقتی زمینه اظهار این احساس از درون به وجود آید، روح ناآرام جوان اغلب با هر الهامی جوشش عشق را فعال می بیند. این الهامات عشقی می تواند موسیقی، عکس، زیبایی اندام و ... باشد. گاهی هم سعی می شود پنهانی با جنس مخالف رابطه برقرار کند و یا به همجنسگرایی روی می آورد. حتی خود ارضایی نیز به دنبال دارد.
میدان همه این فعالیت های احساسی و الهامات عشقی دو کارگاه است. کارگاه تخیل و کارگاه تنهایی که به تدریج این دو را در هم ادغام کرده و با آن به حیات عشقی و عاطفی خود ادامه می دهد. در این مرحله عشق، خوابگاه تخیلات ممنوعه می گردد.
انحراف از اینجا شرمع می شود: او شغل ندارد، سن او هم کم است، این احساس نیز دست از سرش بر نمی دارد. به خصوص که فشار غریزه جنسی در این سنین زیاد است و کسی هم آن را هدایت نکرده است. از طرف دیگر بازار عرضه و تقاضا را نیز متنوع می بیند. پس فکر می کند که ادامه این عشق به طرف مقابل به طور طولانی فعلا میسر نیست. لذا برای آرام شدن تمایلات شدید جنسی را ملاک موقت خود قرار می دهد و پس از اقدام متوالی به آن عادت می کند. در این حالت گرفتار عشق کاسبکارانه می شود و بعد از مدتی به شیئی نمودن طرف مقابل عادت می کند. سرایت این عادت ها و بقایای آن به تدریج اساس عشق پاک را به مخاطره افکنده بنیان روابط خانوادگی را متزلزل می سازد. زیرا زیان و بستر این بی اخلاقی از خانواده ها شروع شده و در خانواده ها ادامه می یابد و به کوچه و بازار کشیده شده و به تدریج هرج و مرج جنسی را به صورت یک هنجار از چشم چرانی گرفته تا تجاوز به عنف را تشکیل می دهد.

/ 1 نظر / 9 بازدید
سمانه

احتياج به فكر داره!!!